"En Kaliteli, En Sağlıklı, En Nezih!"
Hergün 08.00-20.30 saatleri arasında açığız
Kazım Özalp Sk. No:18 Şaşkınbakkal, Kadıköy

Nezih Gıda Türkiye’nin Özlediği ve Beklediği Marketçilik Anlayışını Getirdi – Acıbadem Dergisi

Nezih Gıda Türkiye’nin Özlediği ve Beklediği Marketçilik Anlayışını Getirdi – Acıbadem Dergisi

Nezih Gurme Market, yerel ve güvenilir gıda için küçük üreticilerle iş birliği yapıyor.

ACIBADEM Dergisi / Eylül 2017 / Sayı:61

Şehirde yaşayan bizler endüstriyel olmayan, yerel ve güvenilir gıdaya ulaşmakta zorluk yaşıyoruz. Nezih Gurme Market, bu soruna çare olmak adına özlenen, beklenen farklı bir işletmecilik anlayışı ortaya koyuyor.

Köylerde küçük üretici ve aile çiftçileri ile iş birliğine giderek, tüketicinin endüstriyel olmayan, güvenilir ve iyi kalitede üretilmiş ürünlere erişebilmesi için etkili çözümler üretiyor. Yerel üreticilerle yaptığı anlaşmalarla, kendi kontrolünde, en iyi kalitede ürettirdiği peynir ve et ürünlerini Nezih etiketiyle tüketicisine ulaştırırken, küçük üreticilere de destek oluyor. Böylece tüketici yıl boyunca beğendiği, güvendiği ürüne aynı lezzette ulaşma imkanına sahip oluyor.

Nezih Market kurucusu Cömert Dikme

Çoğu Çanakkale ve Balıkesir’in köylerinde üretime devam eden çiftçi ve üreticiler yıl boyunca hatta yıllar boyunca Nezih Market için üretim yapıyorlar. Sütün en güzel olduğu Nisan ve Mayıs aylarında Kaz Dağları’nda üretilen süt ve doğal şirden mayasından üretilmiş peynirler soğuk depolarda 9 ay ile 12 ay arasında olgunlaştırıldıktan sonra, soğuk zincir bozulmadan mağazalarda satışa sunuluyor.

Yine köylerde küçük üretici tarafından az sayıda üretilen ve tekleme dana olarak tabir edilen özenle yetiştirilen büyükbaş hayvanların etleri, Nezih mağazalarında sağlıklı gıdaya ulaşmak isteyen tüketiciye sunuluyor.

Daha çok kişi iyi beslensin diye…

Yerelden Markete Hizmet Anlayışı

Yerelden markete anlayışı ile, üretici ile tüketici arasındaki ortak çıkarların korunduğuna dikkat çeken Nezih Marketleri Yönetim Kurulu Başkanı Cömert Dikme, “Tüm gayretimiz daha çok kişinin iyi beslenmesi ve kaliteli gıdaya ulaşabilmesi. Yerelden markete anlayışı ile hem İstanbul’da geleneksel usullerle üretilmiş, doğal, sağlıklı, kaliteli ve denetlenebilir gıdaya ulaşma konusundaki sıkıntıları ortadan kaldırıyoruz, hem de köylerdeki küçük üreticilerin ve aile çiftçilerinin desteklenmesine hizmet ediyoruz.

Küçük üreticilerle iş birliği yapmak istememizin diğer bir nedeni; geleneksel usullerle üretilmiş, doğal lezzetleri sürdürülebilir halde tüketiciye sunabilmek. Öyle ki tüketicimiz çok beğendiği bir peyniri, bir ay sonra geldiğinde aynı lezzet ve kalitede bulabilsin.”

Tekleme Dana Eti ve Kokusuz Assos Kuzusu

“Balıkesir yöresinde “tekleme dana” olarak tabir edilen, köylününaz sayıda sazla, sözle, sevgiyle yetiştirdiği hayvanlar, kendiveterinerlerimizin kontrolünde kesildikten sonra karkas et olarak mağazalarımıza geliyor. Karkas eti alıp, ürünü tezgaha taşıyan tek firmayız ve Türkiye’nin en iyi kasapları ile çalışıyoruz. Soğuk havada dinlendirdiğimiz etler, kasaplarımız tarafından hazırlanarak sofralarımıza hazır hale getirilmektedir.”

Şirden Mayalı Peynir

“En güzel süt Nisan ve Mayıs sütüdür. Tüm peynirlerimiz Nisan, Mayıs ayının sütlerinden yapılır ve peynirler 9 ay soğuk hava depolarında olgunlaşmaya bırakılır. Koyun peynirini ise 12 ay bekletiyoruz. Peynir çiğ sütten yapıldığı için, bu bekletme hem sağlık, hem de lezzet için çok önemlidir. Peynirlerimiz doğal bir maya olan şirden mayası ile yapılmaktadır. Uzmanlar hazır maya ile peynirin, bağırsak florasını bozduğunu ve gıda intoleransına yol açtığını belirtiyorlar. Biz de tüketicimize en sağlıklı ürünü sunabilmek adına bu konuda çok hassas davranıyoruz. Üretim aşamasındaki tüm süreç tarafımızdan takip edilmektedir. Kim nerede, neyi iyi yapıyorsa oralara gidiyoruz ve kapasitesi küçük işletmelerle iş birliğine giderek, kendi kontrolümüzde en iyiyi üretmeye çalışıyoruz. Üretimin her aşamasında gıda tüzüğüne uygun şekilde, uzmanlarımızla işimizin başındayız.”

Hiç katkısız, ev tipi ürünler

Hiç katkısız ev tipi üretilen sosis, sucuk, salam, kavurma, pastırma ve mezeler Nezih’in bünyesinde hijyenik koşullarda üretiliyor. Hiçbir koruyucu maddenin bulunmadığı ürünlerin raf ömrü kısa olmakla birlikte, sağlık açısından güvenle tüketilebilir.

Hiç katkısız, ev yoğurdu imalatı başladı

Nezih, evde yoğurt yapamayanlar ve zamanı olmayanlar için hiç katkısız, ev tipi, geleneksel usullerle yoğurt üretimine başladı. Yoğurt güvenilir tek bir kaynaktan gelen sütten üretiliyor. Arındırılmış belgesine sahip bu sütler aynı zamanda Şaşkınbakkal ve Koşuyolu şubelerinde 3 lt’lik ambalajlarda tüketiciye sunuluyor.

Haberin orjinalini okumak için: http://www.acibademdergisi.com